Chára strelil otvárací gól a prihral na víťazný

17.05.2013 Celý región

New York (TASR) - Hokejisti Bostonu vyhrali v prvom zápase 2. kola play off Východnej konferencie nad New Yorkom Rangers 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Slovenský obranca Zdeno Chára otvoril v 33. minúte skóre a v predĺžení asistoval pri góle Brada Marchanda. Chára strávil na ľade opäť najväčšiu minutáž (38:02), počas ktorých vyslal na súperovho brankára až deväť striel, zaznamenal dva plusové body a dve trestné minúty. Stal sa druhou hviezdou súboja.
V Západnej konferencii aj v druhom domácom zápase zvíťazili Los Angeles nad San Jose 4:3 a v sérii už vedú 2:0. Obhajcovia trofeje viedli v 24. minúte 2:0, v 49. minúte však už prehrávali 2:3. Záver im ale vyšiel skvele. Najskôr v presilovke piatich proti trom vyrovnal minútu a 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny Dustin Brown a v následnej početnej výhode o jedného hráča rozhodol o ďalších 22 sekúnd Trevor Lewis.

2. kolo play off NHL

Východná konferencia - 1. zápas:
BOSTON - NEW YORK RANGERS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 33. CHÁRA, 43. Krug, 76. Marchand (CHÁRA) - 40. McDonagh, 41. Stepan. Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 48:35. Diváci: 17.565.